FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze Savaşı ve Çelik duvar madalyonun yüzleridir

Filistin Meclisi Başkanı Dr. Aziz Duveyk, “Dökülmüş Kurşun” ile “Dökülmüş Çelik Duvar”ın aynı madalyonun yüzleri olduğunu söyleyerek, Mısır’ın Gazze sınırına inşa ettiği duvarın örümcek ağı gibi olduğunu ve bir gün son bulacağını ifade etti.

Filistin Meclisi’nin bombalanmasının yıldönümünde yapılan etkinliğe telefonla katılan Dr. Duveyk şöyle dedi: “Herkese şunu açıkça ifade etmek istiyoruz. Gazze’yi kuşatmak için aldığınız tedbirlerin hiçbiri size bir fayda sağlamayacaktır. Çünkü Allah, Gazze halkıyla beraberdir”.

Duveyk, daha sonra şöyle dedi: “Çelik duvar inşaatı yolunda yürümemesi gerekir. Bu plan başarısız kalmaya mahkûmdur. Bunlar geçecek, Filistin halkı ise Allah’ın izniyle baki kalacaktır. Hak sahipleri ayakta kalacak, başaracak, zafer kazanacaktır. Batıl tarafı ise ne kadar çok ve kalabalık da olsa sonunda hezimete uğrayacaktır. Hakkını elde etmek için ısrar eden ve zafere ulaşmak için çaba gösteren bir halkı siyasi entrikalar durduramaz”.

Filistin halkına da seslenen Duveyk, “Müjdeler olsun size ey Filistin halkı! Sabrettiğiniz için size selam olsun. Bu sizin kaderinizdir. Sizler hak yolun yolcusu ve yolcuların da öncülerisiniz” dedi.
Duveyk, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sabırlı Filistin halkı, size müjdeler olsun. Sizler her türlü sıkıntıya katlanıyor, yaraları sarıyor ve başa gelenlere sabrediyorsunuz. Sizler, hakkın gerçekleşmesi ve batılın da yok olması için küresel İslamî bir proje sunuyorsunuz”.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.