FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze şeridi; Katil, Hain ve Ajanlara kapalıdır

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden milletvekili Muşir El-Mısri, Filistin Kurtuluş Örgütü Yürütme Komitesi’nin Hamas’ın Gazze’de Afganistan ve Somali deneyimlerini tekrarladığı yönündeki açıklamalarını kınadı.

Muşir El-Mısri, bugün (16 Ağustos Pazar) konuyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Mısri, açıklamada, “Bu komite meşru değil ve Filistin halkı içinde küçük bir azınlığı temsil ediyor. Filistin topraklarının %78’inden taviz verdikten sonra vatanseverliğini ve ahlaki değerlerini kaybetmiştir” dedi.

“Bunlar sadece Hamas’a muhalefet etmek istiyorlar. Siyonist düşmana Hamas’a karşı savaştıklarını göstermek istiyorlar” diyen Muşir El-Mısri, Hamas’ın yaptıklarını görüşlerine uysun veya uymasın peşin olarak reddettiklerine dikkat çekti.

Gazze’deki hükümeti düğünleri basan ve kafeleri patlatan tekfircilere karşı bir şey yapmamakla suçlayan kişilerin şimdi de bu kişilere karşı operasyon düzenleyen güvenlik güçlerini acımasızca ve haksız yere eleştirdiklerine işaret eden Mısri, FKÖ Yürütme Komitesi üyelerinin amacının sadece Hamas’ı eleştirmek ve Siyonist işgalciye Gazze’de güven ve istikrarın sağlanmasını istemediklerini göstermek olduğunu söyledi.

FKÖ Yürütme Komitesi üyelerinin açıklamalarıyla Siyonist düşmana karşılıksız hizmet sunduğunu dile getiren Muşir El-Mısri, Gazze Şeridi’nin katillere, hainlere ve ajanlara kapalı olduğunu ve Gazze’de temiz insanlardan başkasının geleceği olmadığını kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.