AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze şeridi Mısır’ın güvenliği için tehdit kaynağı olmayacaktır

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Gazze Şeridi’nin Mısır’ın güvenliği için tehdit oluşturmadığını ve bundan sonra da oluşturmayacağını söyleyerek, Filistinlilere ve özellikle de Gazze halkına yönelik hikmetli tavrı nedeniyle Mısır yönetimine teşekkür etti.

Gazze’den Mısır’a giden güvenlik heyetini Mısır dönüşü kabul eden Heniyye, güvenlik heyetinin Mısır’a gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Gazze Şeridi’nin Mısır’ın güvenliği için tehdit kaynağı oluşturmayacağına, bilakis güvenlik, istikrar ve işbirliği kaynağı oluşturacağına iyice emin olduğunu söyledi.

Gazze Şeridi’nden Mısır’a giden güvenlik heyeti, Kahire’de Mısır İstihbarat’ından ve diğer birimlerden yetkililerle görüşmüş ve ayrıca Müslüman Kardeşler Cemaati Genel Mürşidi Dr. Muhammed Bedii’yi ziyaret etmişti.

Heniyye, ziyaret dönüşü heyetle yaptığı toplantıda ziyaret ve Mısırlı yetkililerle gerçekleştirilen görüşmeler hakkında ayrıntılı bilgi aldı ve ziyaretin sonuçlarından memnun olduğunu ifade ederek, Mısır ve Filistin’in ortak güvenliğinin korunması noktasındaki değişmez tavrı bir kez daha vurguladı.

Filistin Başbakanı, güvenlik heyetinden iki halk arasındaki kardeşlik bağlarını ve güvenliği güçlendirmek için Mısırlı yetkililerle iletişimi sürdürmelerini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2021 (25) içerik yüklenmiştir.