HaberlerDünyaFilistinOrtadoğu

Gazze Şeridi’nde bir Filistinli genç şehit oldu

Medya kaynakları, Gazze Şeridi’nde bir Filistinli gencin Siyonist güçlerin tarafından şehit edildiğini bildirdi.

İRNA’ya göre, günün erken saatlerinde İsrail güçleri, Gazze Şeridi’nin merkezindeki Al-Bric Köprüsü’nün doğu sınır bölgesinde bir Filistinli genci vurarak şehit ettiler. 

Daha önce Filistin medyası, Batı Şeria’daki Cenin’in Bergin bölgesinde Nasır el’Zeyyud adlı  genç bir Filistinlinin İsrail askerleri tarafından vurularak şehit edildiğini bildirmişti.

İşgal altındaki Kudüs’te Filistinlilerle Siyonist çatışma sırasında bu sabah bir Filistinli kadın şehit oldu.

Öte yandan terör rejiminde Naftali Bennett’in başbakanlığa gelmesinden sonra kurulan koalisyon kabinesinin ardından  terör rejiminin Filistinlilere karşı cinayetleri arttı.

Cenin ahalisi bugün öğleden sonra, sabahın erken saatlerinde işgal güçleri tarafından şehit edilen Filistinli genç Nasır Zeyyud’u düzenlenen görkemli bir cenaze töreninin ardından ahirete uğurladı. 

Şehidin cenazesi Cenin Hastanesi’nden alınarak, büyük bir kalabalık ve araç konvoyu ile doğum yeri olan ve Cenin şehrinin batısında yer alan Es-Siletu’l-Harisiyye kasabasına götürüldü. 

Cenazeye katılanlar, bütün Filistin direniş örgütlerini tüm şehitlerin intikamının derhal alınmasını ve işgalci saldırganlara hızla karşılık verilmesini isteyen sloganlar attılar. 

Konuşmalarda Cenin’in, mülteci kampıyla ve köyleriyle birlikte işgal rejiminin boğazına takılan bir taş  olacağı vurgulandı. 

Başa dön tuşu
Bugün 19 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.