FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze Şeridi’nde Kudüs’e Sahip Çıkma Gösterisi

Gazze’deki İslamî ve ulusal çalışma grupları, Han Yunus’ta Kudüs’e destek ve Trump’ın büyükelçilik binasını Kudüs’e taşıma kararını protesto için gösteri düzenledi.

Kudüs’e sahip çıkacaklarını ve ona dokunmanın kırmızı çizgi olduğunu ifade eden pankartlar açan katılımcılar, Amerika’nın Kudüs’le ilgili kararlarını kınayan sloganlar attı.

Hamas’ın Han Yunus’taki liderlerinden Yahya Musa yaptığı konuşmada, Amerika’nın gaspçı işgalciden yana tavrını kınadıklarını söyledi.

İslamî ve ulusal çalışma grupları adına mesaj veren Musa, “Kendimizi yeniden gözden geçirmemiz, bütün ulusal hareketlerin çıkış amacı olan kimlik üzere yeni nesilleri yetiştirmemiz gerekir. Filistin toprakları tek bir parçadır. Bu bölünmeyi, parçalanmayı ve yabancılarla pazarlık yapmayı kabul etmez” dedi.

Gösteride söz alan İslamî ve ulusal çalışma gruplarına bağlı Enformasyon Komitesi sorumlusu Adnan El-Assar ise “Amerika’nın önce Kudüs’ü Siyonist rejimin başkenti kabul etmesi, ardından büyükelçilik binasını 15 Mayıs’da Kudüs’e taşıma kararı alması, Amerikan idaresinin Filistin halkının iradesini kırmak ve boyun eğmesini sağlamak için İsrail’in yanında saf tuttuğunun işaretidir” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.