FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze, siyonistlere mezar olacaktır!

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal, halkların işgale karşı direniş hakkının fıtri bir hak olduğunu belirterek, direnişin hâlâ kimilerin yanında kuşku yaratmasının üzücü olduğunu söyledi.

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta dün (15 Ocak Cuma) çalışmalarına başlayan Direnişe Destek Buluşması’nda bir konuşma yapan Halid Meşal şöyle dedi: “Direniş sadece işgalcilerin saldırılarına bir misilleme değildir. Direniş, her Filistinlinin ilkesi ve düşmanı bu topraklardan kovmak için karşı durma eylemidir”.

Gazze Savaşı’nda Filistin halkı direnişin etrafında kenetlenerek toprağını savunma noktasında örnek bir tavır gösterdiğini söyleyen Meşal şöyle devam etti: “Savaşı biz istemedik ve başlatmadık. Savaş bize dayatıldı. Bir kez daha bunu denerlerse şunu iyi bilin ki Gazze Siyonistler için gerçek bir mezarlık olacak. Gazze yenilmeyecek. Ne kuşatma ne de duvar Gazze’yi bozguna uğratamayacak”.

Mısır’ın Gazze sınırına ördüğü duvara da değinen Meşal şöyle dedi: “Gazze kuşatmasına katılan Mısır ve Araplar bizi şok etti. Gazze hiçbir gün Mısır için tehdit kaynağı olmadı. Ordular Gazze’ye karşı değil Siyonistlere karşı hazırlanmalı”.

Arap liderlerine de seslenen Meşal şöyle dedi: “Ey Mısır liderleri! Ey Arap liderleri! Filistin’de şu anda olduğu gibi direniş olmazsa, o zaman sizin bir direniş gücünü oluşturmanız gerekecek. Çünkü direniş öncelikle sizin güvenliğinizi sağlıyor. Filistin direnişine ve Hamas’a baskı kuracağınıza, Hamas ile işgal devletine baskı kurmanız gerekir”.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.