AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze Temerrüdü üyeleri Kahire’de Abbas’la gizlice görüştü

Filistinli güvenilir kaynaklar, “Gazze Temerrüdü” adı verilen hareketin üyelerinden bazılarının dün akşam (10 Kasım Pazar) Mısır’ın başkenti Kahire’de Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ile Gazze Şeridi’nde karışıklık çıkarma planını görüştüğünü açıkladı.

Kaynaklar, temerrüd heyetinin Abbas’la görüşmesinin dün akşam geç saatlerde Filistin Yönetimi Başkanı’nın Kahire’de kaldığı yerde gizli gerçekleştirildiğini ve görüşmeyi Filistin Yönetimi Kahire Büyükelçisi Berekat El-Fera’nın organize ettiğini söyledi.

Kaynaklar, temerrüd heyetinin görüşmede Abbas’a Gazze’deki Hamas yönetimini devirme planlarının başarılı olabilmesi için bölgesel güçlerle işbirliği yapılarak Hamas Hareketi’ne baskı yapılması gerektiğini ifade ettiğini ve Abbas’a temerrüdün planları hakkında ayrıntılı bilgi verdiğini açıkladı.

Söz konusu kaynaklardan edinilen bilgiye göre, temerrüd heyeti Abbas’a Mısır medyasıyla ve Mısır’daki bazı siyasi çevrelerle işbirliği içinde olduklarını ve Gazze Şeridi’ne yönelik girişimlerinin bu çevreler tarafından desteklendiğini söyledi.

Görüşmeye Filistin Yönetimi Kahire Büyükelçisi’nin yanında Temerrüd Hareketi Başkan Yardımcısı Ahmed El-Ğannam ile hareketin medya koordinatörleri Vicad Cevde ve Hind El-Arabi’nin katıldığı bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.