FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze tünellerinde bir genç hayatını kaybetti

Gazze-Mısır sınır bölgesinde bulunan ve Gazze için adeta nefes borusu durumunda olan tünellerden birinde çıkan elektrik kontağı, tünellerde çalışan bir işçinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

Hastane kaynakları yaptıkları açıklamada, Han Yunus sakinlerinden olan Ahmed Mahmud El-Estal (25) adındaki Gazzeli işçinin tünellerdeki elektrik kontağı nedeniyle şehit olduğunu ifade ettiler.

Dört yıldan beri Siyonistlerin kuşatması altında bulunan Gazze’ye gıda, yakıt ve mutfak gazı gibi hayati malzemelerin ulaştırılmasında kullanılan bu tünellerde şimdiye kadar 150 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi de yaralandı. Tüneller bazen Siyonist işgal uçakları tarafından bombalanırken, bazen Mısır güvenlik güçleri tarafından havaya uçuruluyor.

Siyonist işgal rejimi bölgedeki kukla Arap rejimleriyle birlikte dört yıldan beri Gazze’ye ambargo uyguluyor. Yerin üstünden umutlarını yitiren Gazze halkı çareyi yerin altında tüneller kazmakta buldu. Bu tüneller beraberinde birçok tehlikeyi barındırıyorsa da başka çare olmadığından Gazze halkı ihtiyaçlarını gidermek için yine buraları kullanıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.