FilistinOrtadoğu

Gazze’de 2 mücahid şehid oldu

Siyonist işgal güçleri vahşi saldırılarını bayramda da sürdürdü. Gazze’nin kuzeyinde yer alan Cibaliya’nın doğusunda bulunan bir noktaya yönelik saldırıda biri Hamas’ın askerî kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları’na, diğeri ise Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’nin askerî kanadı durumundaki Ebu Ali Mustafa Tugayları’na mensup iki direnişçi şehit edilirken, bölge ahalisinden iki Filistinli de yaralandı.

Bugün (20 Eylül Pazar) bayramın birinci günü akşamına doğru işgal güçleri Gazze’nin Cibaliya bölgesinin doğusuna top saldırısı düzenledi. Sağlık ekipleri akşam saatlerinde saldırıya uğrayan yere ulaştı ve iki kişinin cesedini çıkardı. Cesetler yakındaki bir sağlık merkezine nakledildi.

Yapılan incelemede öldürülenlerden birinin Hamas’ın askerî kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları mensuplarından 21 yaşındaki Abdulhafız Seylavi, diğerinin ise Ebu Ali Mustafa Tugayları mensuplarından 21 yaşındaki Mahmud Ahmed Muhammed Nusayr olduğu tespit edildi.

İzzettin Kassam Tugayları tarafından yapılan açıklamada şehit edilen Abdulhafız Seylavi’nin küçük yaşlarında direniş saflarına katıldığı ve ömrünün baharında olmasına rağmen bugüne kadar birçok önemli cihat faaliyetinde bulunduğu dile getirildi. Açıklamada Seylavi’nin özellikle ribat noktalarında nöbet tutarak işgal güçlerinin saldırılarına karşı ön saflarda yer almak suretiyle büyük fedakârlıklar gösterdiği vurgulandı.

Ebu Ali Mustafa Tugayları tarafından yapılan açıklamada da Mahmud Ahmed Nusayr’ın Beytu Hanun bölgesinden olduğu ve doğu sınırında bir direniş faaliyetine katıldığı sırada saldırıya hedef olduğu ifade edildi. Açıklamada işgale karşı direniş ve mücadelenin kararlı bir şekilde sürdürüleceği vurgulandı.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (57) içerik yüklenmiştir.