FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’de 24 bin Kuran hafızı mezun oldu

Filistin Meclis Başkanı Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, Kur’an ve Sünnet Merkezi’nin 24 bin hafızın mezuniyeti için tören düzenlemesinin bir grup fanatiğin Beyaz Saray önünde Kur’an yakmasına çok anlamlı bir cevap olduğunu söyledi.

Tac’ul-Vekar yaz kamplarında yetişen 24 bin hafızın mezuniyeti için dün akşam (12 Eylül Pazar) düzenlenen törene katılan Dr. Bahr şöyle dedi: “Filistin davasını şuradan buradan verilen siyasi rüşvetlerle kirli mallar değil Allah’ın Kitabı’nı ezberleyen bu değerli nesil koruyacaktır”.

Merkez başkanı milletvekili Abdurrahman El-Cemel ise yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Bugün yaptığımız etkinlik Kur’an’ın değerli hafızları için yaptığımız dünyevi bir ikram ve takdirdir. Onların asıl töreni, ödülü ve ikramı şüphesiz ahirette Allah katında olacaktır”.

El-Cemel yaptığı açıklamada ayrıca, Vakıflar Bakanlığı, Kur’an ve Sünnet Merkezi, Müslüman Kızlar Derneği ile diğer derneklerin işbirliği ve çabalarıyla bu sene Gazze’deki yaz Kur’an kurslarına büyük bir katılım olduğunu söyledi.

Bu sene 50 bin kız ve erkek öğrencinin kurslara kayıt yaptığına dikkat çeken El-Cemel 19 yaşına giren Kur’an ve Sünnet Merkezi’nin 24 bin öğrenciyle birinci sırada yer aldığına dikkat çekti.

Gelen öğrencilerin büyük çaba harcadığını ve adeta kendi aralarında yarıştıklarını belirten El-Cemel bunlardan bazılarının günde 20 sayfa ezberlediğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.