FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’de 55 muhabir ve gazeteci yaralandı

Gazze yetkililerinin yaptığı açıklamalara göre, Gazze sınırındaki Büyük Dönüş yürüyüşlerinin başladığı günden beri en az 55 gazeteci ve muhabir, Siyonistler tarafından hedef alınarak yaralandı.

AA’nın haberine göre, Siyonist rejim uluslararası kuralları ihlal ederek, Gazze’deki son gösteriler sırasında 55 gazeteci ve basın mensubunu hedef aldı.

Bu gazetecilerden 9’u gerçek kurşun, 8’i şarapnel, 17’si gaz bombalarının isabet etmesi ve 21’i de darbedilmesi sonucu yaralandı.

Öte yandan Ramallah’taki Rus diplomatik heyeti başkanı Heyder Aganin yaptığı açıklamada, Gazze’de Filistinliler’e karşı yapılan şiddet ve katliamdan dolayı endişeli olduğunu dile getirerek, Filistin halkının barışçıl gösteri düzenleme hakkına saygı gösterilmesi gerektiğinin atlını çizdi.

Knesset üyelerinden Betslal Semutriç de yaptığı açıklamada, sakinlerinin açılık, hastalık ve susuzluktan ölene kadar Gazze’ye sıkı kuşatmanın sürmesine vurgu yaptı.

Filistin Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre dönüş yürüyüşleri sırasında şimdiye kadar 121 Filistinli şehit olmuştur.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2023 (29) içerik yüklenmiştir.