FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’de 63 bin konuta ihtiyaç var

Filistin Çalışma ve İskân Bakanı Dr. Yusuf El-Mensi, Gazze’nin şu anda 63 bin konuta ihtiyacı olduğunu belirterek, bu ihtiyacın barbar savaşın ardından daha da önem arz ettiğini ifade etti.

Bugün (25 Temmuz Pazar) katıldığı bir televizyon programında, Filistin Çalışma ve İskan Bakanlığının Gazze’deki konut sıkıntısını minimum düzeye çekmek için birçok plan ve proje hazırladığını belirten El-Mensi, ancak sınır kapılarının kapatılması ve inşaat malzemesinin Gazze’ye sokulmaması nedeniyle bu projelerin uygulanamadığını ifade etti.

El-Mensi sözlerini şöyle sürdürdü: “Gazze’deki inşaat sektörü tamamıyla durmuştur. İşgal yönetiminin kuşatmayı hafiflettiği iddiaları ise Siyonistlerin yeni bir oyunudur. Bu iddialarla dünyayı kandırıyorlar. Siyonist işgal devleti Gazze’ye inşaat malzemesi girmesini engellemeye devam ediyor.”

Bakan El-Mensi uluslararası topluma seslenerek, kuşatmayı tamamıyla kaldırması ve özellikle savaşta zarar gören konutların yeniden yapılması veya onarılması için gereken inşaat malzemesinin bölgeye sokulması için işgal devletine baskı yapılmasını istedi.

Özgürlük Filosuna yapılan barbar saldırının ardından yükselen tepkiler üzerine işgal rejimi Gazze kuşatmasını hafiflettiğini duyurmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.