FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’de alternatif enerji üretme girişimleri sürüyor

Almanya’da ikamet eden bir grup Filistinli uzman, Filistin’de ve özellikle de Gazze’de yaşanan elektrik sorununa çözüm için alternatif enerji bulmak üzere kollarını sıvadı.

Değişik alanlarda uzman olan bir grup Filistinli Gazze’deki elektrik sorunu için yol haritası çizmeye ve bölgenin durumunu da gözönünde bulundurarak adımlar atmaya hazırlanıyor.

Girişimciler, bu projeleriyle en azından şahsi ihtiyaçları karşılayacaklarını, yakılan mumlarla sönen ocakların önüne geçeceklerini ifade ettiler.

Girişimci grubun içinde yer alan alternatif enerji uzmanı Dr. Mervan Radi, bölgede alternatif enerji olanakları olduğuna dikkat çekerek, güneş, rüzgâr ve başka kaynakların olduğunu söyledi.

Güneşin yıl boyu Gazze’de yüzünü göstermesinin Gazze’yi güneş enerjisi konusunda en müsait yerlerden biri haline getirdiğine dikkat çeken Dr. Radi, vatandaşların alternatif güneş enerjisine yönelmesini teşvik edeceklerini ifade etti.

Alternatif enerji konusunda Almanya’da yeterli uzman Filistinli olduğunu belirten Radi, Filistin’in bunlardan istifade edebileceğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2021 (24) içerik yüklenmiştir.