FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’de basın özgürlüğü çok iyi seviyede

Filistin Hükümeti Enformasyon Ofisi Başkanı Dr. Hasan Ebu Haşiş, Gazze’deki Filistin Hükümeti’nin son günlerde yapılan Gazeteciler Sendikası seçimlerini kabul etmediğini bildirdi.

Ebu Haşiş, sendika seçimlerinin kanunlara ve yargı kararına göre şekil ve içerik bakımından kanunlara aykırı biçimde gerçekleştiğini söyledi.

Gazze’de “Gazeteciler Sendikası Konseyi” isminde bir kurum olmadığını belirten Dr. Hasan Ebu Haşiş, hiç kimsenin bu isim altında faaliyet gösteremeyeceğini bildirdi.

Uluslararası Gazeteciler Federasyonu ve Arap Gazetecileri Birliği’ni son günlerde gerçekleştirilen sendika seçimleri komedisini yerinde görmek üzere Filistin topraklarını ziyaret etmeye çağıran Ebu Haşiş, Gazeteciler Sendikası seçimlerinin tüm gazetecilerin haklarını koruyacak şekilde yapılması için gözlemci olmaları gerektiğini kaydetti.

Gazze’deki basın özgürlüğüne de değinen Ebu Haşiş, Gazze Şeridi’nin basın mensupları ve ifade özgürlüğü açısından eşsiz bir durum yaşadığını ve Filistin Hükümeti’nin medya ve özgürlüğünü garanti altına aldığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.