FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’de bayram münasebetiyle 90 mahkum serbest bırakılacak

İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistin hükümeti, Ramazan bayramı münasebetiyle Gazze’de tutuklu bulunan 90 kişiyi Başbakan İsmail Heniyye’nin bir ödülü olarak serbest bırakacağını duyurdu.

Filistin İçişleri Bakanlığı sözcüsü İhab El-Gasin bugün (08 Eylül Çarşamba) yaptığı basın toplantısında bakanlığa bağlı merkezlerde bulunan 90 kişiyi serbest bırakma kararı aldıklarını söyledi. Bakanlık cezaevlerinde siyasi görüşünden dolayı bir tek tutuklunun olmadığını söyleyen El-Gasin serbest bırakılacakların da güvenlik ve adi suçlar nedeniyle tutuklu olduklarına dikkat çekti.

İçişleri’nin Filistin toplumunun güvenliğini ve huzurunu sağlamak için elinden geleni yaptığını söyleyen El-Gasin, kanunun dışına çıkan ve vatandaşların hayatını tehdit eden herkesin de cezalandırılacağını ifade etti.

Ramallah ve El-Halil eylemlerinin ardından Fetih’e bağlı milislerin direniş mücahitlerine karşı başlattığı barbarlığın alnında kara bir leke olarak kalacağını belirten El-Gasin, Siyonist Başbakan’a eylemlerin faillerini yakalayacağını taahhüt eden Abbas’ın bir hafta içinde 750 kişiyi tutukladığına dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Ocak 2022 (22) içerik yüklenmiştir.