FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’de bir Filistinli genç daha şehid oldu

Siyonist işgal ordusunun son günlerde Gazze’ye düzenlediği saldırılarda ağır yaralanan Filistinli bir gencin dün akşam (9 Nisan Cumartesi) hayatını kaybetmesiyle Perşembe gününden bu yana şehit olanların sayısı 18’e yükseldi.

Siyonist işgal ordusu uçakları, Gazze kentinin güneydoğusundaki Ez-Zeytun mahallesinde araba pazarının yakınlarındaki bir grup vatandaşa füze atmış ve saldırıda bir kişi şehit olmuş, iki kişi de yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştı.

İlkyardım ve Acil Durumlar Yüksek Komitesi sözcüsü Ethem Ebu Silmiyye, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan gençlerden 30 yaşındaki Raid Zuheyr El-Birr’in hayatını kaybettiğini açıkladı.

Öte yandan, Gazze Şeridi’nin kuzeyinde Beyt Lahya beldesinin batısındaki El-Atatıra bölgesinde Siyonist işgal tanklarından atılan top mermisiyle Filistinli bir gencin yaralandığı bildirildi. Ebu Silmiyye, saldırıda ağır yaralanan gencin hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Siyonist işgal güçlerinin Perşembe akşamından bu yana Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarında şehit olanların sayısı 18’e yükselirken, aralarında kadınların ve çocukların da olduğu yaklaşık yetmiş kişi de yaralandı.

Siyonist işgal güçlerinin Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki ziraat alanlarına karadan karaya atılan füzelerle saldırı düzenlediği fakat saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi.

Kaynaklar, Siyonist işgal ordusu topçusunun Gazze Şeridi’nde çeşitli bölgeleri bombaladığı ve vatandaşlar arasında ölen ya da yaralanan olup olmadığına dair herhangi bir bilgi gelmediğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.