FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’de Düzenlenen Gençlik Konferansı’nda FKÖ’nün Islahı Çağrısı Yapıldı

Gazze’de dün (20 Kasım Pazartesi) düzenlenen gençlik konferansında Filistin Kurtuluş Örgütü kurumlarının ıslah edilmesi ve örgütte gençlere daha çok yer verilmesi çağrısı yapıldı.

Beytu’l-Hikme Enstitüsü ile El-Munasıra Gençlik Ekibi’nin birlikte düzenlediği “Bugünün Tehditleri ve Geleceğin Beklentileri Arasında Filistin Gençliği” Konferansı’nda gençlerin taleplerini dile getirmek üzere tüm gençlik gruplarından, öğrencilerden ve aktivistlerden bir lobi oluşturulması gerektiği dile getirildi.

Konferansa gençlerden, yazarlardan, insan hakları savunucularından ve milletvekillerinden çok sayıda kişinin katıldığı ifade edildi.

Konferansın Muhammed El-Kattafi tarafından okunan sonuç bildirgesinde sivil toplum kuruluşlarının net bir politika ve görüş doğrultusunda çalışması gerektiği belirtildi.

Sonuç bildirgesinde ayrıca sivil toplum kuruluşları arasında ortak hedefler için işbirliğinin sağlanması gerektiği ifade edildi.

Konferansın sonunda yüksek işsizlik oranının düşürülmesi için gençlerin kişisel ve toplu projelerinin desteklenmesi çağrısı yapıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.