FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’de fitneciler temizlenmiştir

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kolu durumundaki İzzettin Kassam Tugayları, Şucaiyye bölgesinde, uzun bir süredir halka sıkıntı veren çeteye yönelik operasyonun; halkın zaferi olduğunu ifade etti.

Kassam Tugayları, kendi internet sitesinden yayınladığı bildiride şöyle dedi: “Mübarek topraklarımızda kan tüccarı vampirlere artık yer kalmadı. Gazze bugün; içindeki müfsitlerle mikropları atmakta; şerefli ve pâk olanları da kucaklamaktadır.

Şucaiyye bölgesinde olup bitenler, Gazze polisiyle güvenlik biriminin zaferidir. Bu sorunun askeri operasyona gerek kalmadan çözülmesini ve bozguncuların teslim olmalarını istedik. Fakat buradaki bozguncular Ramallah’tan gelen çete grubuyla şeytanlarına uyarak adaletin karşısına dikilmeyi tercih ettiler.”

Bu çetelerin uzun yıllardan beri Filistin halkına sıkıntı verdiğini belirten Kassam Tugayları, seçimler öncesinde olduğu gibi, seçimler yoluyla Hamas’ın iktidara gelmesinden sonra da bu halka zulmetmeye ve onlara karşı cürüm işlemeye devam ettiklerini ifade etti.

Filistin hükümeti ile İçişleri Bakanlığı’nı attıkları bu zorlu adımdan dolayı tebrik eden Kassam Tugayları, bozguncuların karşısında duran ve halkın güvenliğini sağlamaya çalışanların yanında yer aldıklarını belirterek, Filistin topraklarında anarşi çıkarmak isteyenlerin zorbalıkla uygulanan orman kanunlarının geride kaldığını bilmeleri gerektiğini söyledi.

Kassam Tugayları yaptığı açıklamada ayrıca, güvenlik ve nizamı tesis etmenin; aile, kabile ve örgüt tanımadığını belirterek, Hamas ve Kassam Tugayları dahil herkesin kanunun önünde eşit olduğunu, hiç kimsenin kanunun üstünde olmadığını ve hiç kimsenin bozgunculuk yapmasına da müsaade etmeyeceklerini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.