FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’de göstericilere ateş açıldı, 1 yaralı

Siyonist işgal ordusunun Gazze sınırındaki tarım arazilerinin üzerinde tampon bölge oluşturmasını protesto etmek için bugün (28 Nisan Çarşamba) Gazze’de gösteri yapan kalabalığın üzerine işgal güçlerinin ateş açması sonucu bir Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

Gazze’deki Acil Durum ve İlk Yardım İdaresi Müdürü Dr. Muaviye Hasaneyn bugünkü gelişmeler üzerine yaptığı açıklamada, Gazze’nin doğusunda yapılan barışçıl gösteriye ateş açan işgal askerlerinin bir kişinin yaralanmasına neden olduklarını ifade etti.

İşgal askerlerinin sınıra yakın bölgede gösteri yapan Filistinli vatandaşlara ateş açması sonucu bir kişinin yaralandığını ve yaralanan şahsın hastaneye kaldırıldığını belirtti.

Filistin bayraklarıyla gösteri yapan Filistinliler, işgal ordusunun Gazze sınırı boyunca tarım arazileri üzerine genişliği 300-1000 arasında değişen bir tampon bölgesi oluşturmasını kınayan sloganlar attılar.

Siyonist işgal rejimi Filistinlilerin özellikle de direniş mücahitlerinin Gazze sınırına yakın askeri noktalara ve Siyonist yerleşim birimlerine sızıp eylem yapmalarını engelleme bahanesiyle sınır bölgesindeki tarım arazilerinde tampon bölge oluşturmuş, geçimleri bu topraklarda yapılan tarıma dayalı birçok Filistinli ailenin mağdur olmasına neden olmuştur. Filistin halkı bunu protesto etmek için zaman zaman sınıra yakın bölgelerde gösteriler düzenliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.