FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’de güvenlik ve sosyal barış sağlandı

Filistin İçişleri Bakanı Fethi Hammad, güvenlik birimlerinin en zor şartlarda bir yandan ajanlarla mücadele ederken diğer yandan Filistin halkı için sosyal barışı sağlamayı başardığını söyledi.

Hammad, Gazze’deki güvenlik çalışmalarını yeniden düzenlemek için plan yapıldığını da bildirdi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Halkla İlişkiler Dairesi’nin Gazze’nin doğusunda dün (8 Ağustos Pazar) düzenlediği etkinlikte konuşan Hammad, İçişleri Bakanlığı’na bağlı güvenlik birimlerinin binalarının yeniden inşası ve düzenlenmesi için planları olduğunu ifade etti.

Hammad, planın hedefinin tüm tarafların haklarını korumak ve cezaevlerini insani ve İslami esaslara göre yetiştirme ve ıslah merkezleri haline getirmek olduğunu belirtti.

İçişleri Bakanlığı koltuğuna oturduktan sonra Bakanlığın başlattığı geliştirme işlemini her alanda güvenliği sağlayacak şekilde üst düzeylere çıkardığına işaret eden Hammad, geçtiğimiz dönemde kanaat önderleri ve kabile liderleriyle işbirliği yaparak toplum içindeki anlaşmazlıklarda yargıya başvurmadan önce karşılıklı rıza ve hoşgörü anlayışını getirdiklerini söyledi.

Filistin İçişleri Bakanı, daha sonra şöyle dedi: “Gazze Şeridi’nde bu yıl sıcak yaz aylarında birçok turizm ve eğlence yerleri açıldı. Bu da turizmin güvenliğinin geçen yıllara oranla üst düzeylere çıktığının göstergesidir.”

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.