FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’de huzursuzluğa asla izin vermeyiz

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Gazze’nin güven ve huzuruyla oynamak isteyenlere karşı İçişleri Bakanlığı’nın çok sert tedbirler alması gerektiğini söyledi.

Başbakan Heniyye, Başbakanlık konutunda Ulusal Güvenlik ile Emniyet ve Koruma güçlerini kabulde yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Şartlar ne olursa olsun anarşi ve kargaşanın tekrar Gazze’ye gelmesine izin vermeyeceğiz. Tek derdimiz Filistin halkına güven ve huzuru sağlamaktır”.

İçişleri’ne bağlı güçleri kabulde yaptığı açıklamada Heniyye şöyle dedi: “Filistin Hükümeti’nin idareyi ele aldıktan sonra güvenlikle ilgili plan ve programı yürürlüğe koymasıyla bölgeye huzur geldi ve vatandaşlar da bunu hissettiler. Güvenliği sağlarken içeride ve dışarıda büyük engellerle karşılaştık. Fakat İçişleri Bakanlığı, Filistin tarihinde anarşistlerin eliyle çizilen karanlık sayfayı silmeyi başardı.”

Heniyye sözlerini şöyle sürdürdü: “Şu anda Gazze’de hiçbir anarşinin izine rastlayamazsınız. Ne çeteler kaldı ne de başıboş silahlar. Ne örgütler, ne cemaatler ne de aileler artık sorumsuzca silah kullanabiliyor. Gazze’nin şu an yaşadığı huzur ve güven geçmişten çok daha iyidir”.

Heniyye daha sonra şöyle dedi: “Gazze’deki durum neye mal olursa olsun hiçbir zaman eski haline dönmeyecek. Bu süre içinde inşa edilenler asla yıkılmayacak”.

İçişleri Bakanlığı’na bağlı bütün komutan, subay, asker, polis ve görevlilere teşekkür ettiğini söyleyen Başbakan Heniyye, Filistin halkının hakkını geri almaları ve topraklarını kurtarmaları için omuzlarına aldıkları sorumluluğu yerine getirmede Allah’tan kendilerine yardımcı olmasını ve kendilerini korumasını dilediğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.