FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’de Özgürlük Filosu Şehitleri Caddesi açıldı

Başbakan İsmail Heniyye bugün (14 Temmuz Çarşamba) Gazze’nin kuzeyindeki Cibaliya beldesinde Özgürlük Filosu Şehitleri Caddesi’nin ve Mavi Marmara Anıtı’nın açılış törenini yaptı.

Filistin Hükümeti’nin ablukanın tamamen kaldırılmasını önlemek için hafifletilmesi mantığını kabul etmeyeceğini belirterek, “Tek bir talebimiz var ve ondan asla vazgeçmeyeceğiz. O da ablukanın tamamen kaldırılması. Bundan daha azını kesinlikle kabul etmeyeceğiz” dedi.

Özgürlük Filosu Şehitleri Caddesi’nin açılışını yapan Heniyye, caddeye bu ismin verilmesinin özel bir mesaj taşıdığını belirterek, Gazze’ye insani yardım getirmek için yola çıkan insanların özverisini Filistin halkının asla unutmayacağını söyledi.

İçinde bulundukları aşamanın kendilerine yüklediği emaneti taşıma sözü veren Heniyye, Filistin Hükümeti’nin Gazze’ye uygulanan ablukaya rağmen imar konularına gereken ilgiyi gösterdiğini kaydetti.

Gazze’ye uygulanan ablukanın kalkması için gösterdiği çabalar nedeniyle Türk halkına teşekkür eden Heniyye, ablukanın kırılması için Gazze’ye denizden ve karadan daha çok yardım kafilesi gönderilmesi çağrısında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (10) içerik yüklenmiştir.