FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’de siyasi tutuklu bulunmadığı açıklandı

İsmail Heniyye Başkanlığındaki Filistin hükümeti İçişleri Bakanlığı Gazze’de siyasi nedenlerle veya düşünce suçuyla tutuklanan bir tek kişinin bulunmadığını belirterek, en son tutuklanan dört kişinin direnişe ait füzeleri çalmaktan ve maddi zarara neden olan patlayıcı ve mayın yerleştirmekten dolayı tutuklandıklarını kaydetti.

Bakanlığın internet sitesinde konuyla ilgili verilen bilgide, “aşırı düşüncelere sahip dört kişi güvenlik nedenleriyle tutuklandı. Bunlar direnişe ait füzeleri çalma suçundan tutuklandılar. Bunların dışında iki kişi de yerleştirdikleri patlayıcının infilak etmesinin can ve mal kaybına neden olması nedeniyle tutuklandılar. Şüpheliler suçlarını kabul ettiler. Siyasi düşünceleri veya mensubiyetleri nedeniyle tutuklanan bir tek kişi bulunmuyor ve hiç kimse de bu tür nedenlerle tutuklanmıyor” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada ayrıca, yönetim olarak bütün vatandaşlara saygı gösterdikleri, vatanı savunmayı esas alan güvenlik birimlerinin kişilere bağlı oldukları örgütlere göre muamele etmedikleri ve hukuk çerçevesinde hareket ettikleri kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2021 (13) içerik yüklenmiştir.