FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’de Yaralı bir Filistinli genç daha şehid düştü

Gazze şeridinde siyonist askerlerce vurularak yaralanan Filistinli genç bugün sabah saatlerinde kurtarılamayarak şehid düştü.

Filistin tv’nin bildirdiğine göre, Filistin Sağlık bakanlığı sözcüsü Eşref el-Kadre yaptığı yazılı açıklamada, Cuma günkü gösterilerde siyonist rejim askerlerince hedef alınarak ağır yaralanan 29 yaşındaki Filistinli genç Üsame Halil Ebu Hatır’ın yapılan müdahalelerin sonuç vermemesi sonucu bugün sabah saatlerinde şehid düştüğünü bildirdi.

Bu açıklamada Dönüş yürüyüşünün başladığı günden şimdiye kadar Gazze şeridi sınır bölgesinde 130 Filistinlinin siyonistlerce şehid edildiği 15 bin kişinin de yaralandığı belirtilmiştir.

Öte yandan İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Filistin halkından on binlerin Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün 13’üncü cumasında da meydanlara çıkmasının, “amacına ulaşıncaya kadar toplumsal bir mücadele hali yaşadığının göstergesi” olduğunu belirtti.

Hamas sözcüsü Hazım Kasım, ‘Yaralılara Vefa Cuması’nda halkın büyük bir azim ve kararlılıkla faaliyet çadırlarına gelip eyleme devam etmesinin önemine değinerek, “Bu yürüyüş ve faaliyetler dönüş hakkımızı, bütün Filistin topraklarında ve Kudüs’te hak sahibi olduğumuzu, Filistin halkının vatanında onur ve şerefiyle yaşama hakkını bir kez daha perçinlemektedir” dedi.

Kasım yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “Yaralılara Vefa Cuması’na halkın bu yoğunlukta ilgi göstermesinin, halkın özgürlük ve dönüş hakkını elde edinceye kadar işgalciye karşı mücadeleyi sürdürmek için yarasını sardığını gösteriyor. Aynı şekilde bu faaliyetler işgalcinin halkı korutmak için yaptığı tehdit, şantaj ve cinayetlerin başarısız olduğunu yansıtmaktadır. İşgalcinin halkı engellemek için onları hedef alma girişimlerinin bir işe yaramadığı önümüzdeki günlerde daha iyi anlaşılacak. Halkımız adaletine inandığı davasına olan inancıyla güçlüdür.”

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2022 (24) içerik yüklenmiştir.