FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’de yüzbinlerce Filistinli yürüyüş yaptı

Aksa İntifadasının 10. yıldönümünde İslamî Direniş Hareketi (Hamas) ile İslamî Cihad Hareketinin çağrısı üzerine bugün (01 Ekim Cuma) Gazze’de yüz binlerce Filistinli yürüyüş yaptı.

Hamas’ın çağrısına icabet eden binlerce Filistinlinin Cuma namazının ardından Gazze’nin orta bölgesinde bulunan Nusayrat ve Bureyc mülteci kamplarının kesiştiği noktada buluştuklarını ifade etti.

Yapılan gösterilerle ilgili olarak özel bir demeç veren Hamas liderlerinden Musa Semmak, yürüyüşlere katılan Gazzelilerin bu tutumlarıyla işgal zindanlarında her türlü barbarlığa ve vahşete maruz kalan Filistinli esirlerle ve Kudüs’te tehcirle karşı karşıya olan Kudüs halkıyla dayanışma içinde olduklarını gösterdiklerini söyledi.

On yıl önce başlayan Aksa İntifadası düşmanla savaşın seyrini değiştirmiş, Filistin halkına direniş konusunda öz güven getirmiş ve Filistinli grupların taş ve bıçakla yaptıkları direnişin füze aşamasına geçmesine vesile olmuştu.

İslamî Cihad Hareketinin çağrısı üzerine de on binlerce kişinin Han Yunus’taki Ulu Camii’de bir araya gelerek yürüyüş yaptıklarını ifade etti. İslamî Cihad’ın düzenlediği yürüyüşe hareketin liderlerinden Dr. Muhammed El-Hindi ile Halid El-Bataş’ın da katıldığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Haziran 2021 (35) içerik yüklenmiştir.