FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’deki ambulanslar yakıtsızlıktan çalışamaz durumdadır

Gazze Şeridi’ndeki İlkyardım ve Acil Durumlar Yüksek Komitesi, Sağlık Bakanlığı’na ait benzinle çalışan 27 ambulansın yakıt yokluğu nedeniyle çalışamaz durumda olduğunu bildirdi.

İlkyardım ve Acil Durumlar Yüksek Komitesi sözcüsü Ethem Ebu Silmiyye, bugün (29 Mart Perşembe) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, uluslararası kurumlar, insan hakları örgütleri ve dünyadaki tüm vicdan sahibi insanlar Gazze Şeridi’nde yaşanan felakete son vermek üzere göreve davet edildi.

“Gazze Şeridi’ndeki ambulanslardan yirmi yedisinin daha çalışamaz hale geldiğini söylemekten acı duyuyoruz” diyen Ebu Silmiyye, Gazze Şeridi’nde yaşanan yakıt krizinin üzerinden bir aydan daha fazla geçtikten sonra İlkyardım ve Acil Durumlar Yüksek Komitesi’nin yakıt kıtlığı nedeniyle çalışmalarını yüzde 50 azaltmak zorunda kaldığını daha önce ilan ettiğini söyledi.

Yarın yapılacak Dünya Kudüs Yürüyüşü’nden saatler önce 27 ambulansın daha yakıt yokluğu nedeniyle kontak kapatmak zorunda kalması Gazze Şeridi’nde yaşayan halkın ve ilkyardım ekiplerinin sıkıntılarını daha artıracak.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (29) içerik yüklenmiştir.