FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’deki direniş grupları esirlerle dayanışma çağrısında bulundu

Gazze’deki direniş grupları, Filistinli Esir Günü (17 Nisan Salı) bütün cezaevlerinde açlık grevi başlatacak Filistinli esirlere destek için önümüzdeki Pazartesi günü (16 Nisan) herkesi açlık grevine katılmaya davet etti.

Direniş grupları tarafından bugün (14 Nisan Cumartesi) yayınlanan ortak bildiride şunlar ifade edildi: “Siyonist işgal yönetiminin esirlere, Filistin toprağına ve halkına yönelik kindar tutum ve baskıları, Kudüs şehrini Yahudileştirme çabaları, kentteki kutsal mekanları yıkma faaliyetleri ve bölgedeki tarihi İslami izleri silme planları devam ediyor. Varılan ateşkesi de sürekli yaptığı saldırılarla bozan işgal ordusu, balıkçılara saldırdığı gibi, sınırda da çiftçilere ateş açmaktan geri durmuyor.”

Abbas yönetiminin sözde barış sürecini canlandırma adına düşmanın maslahatı için attığı adımları da kınayan gruplar, Abbas yönetiminin Filistin halkını gözardı eden bu tür politikalarının düşmanın daha fazla saldırmasına ve Filistin halkına zulmetmesine zemin hazırladığını belirtti.

Düşmanı daha fazla baskı yapmaması konusunda da uyaran gruplar, herkesten esirlere destek vermelerini, esirlere yönelik yapılacak ahmakça bir tutuma karşı da hazırlıklı olmalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.