FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’deki Filistin hükümeti Ramazan dolayısıyla 116 mahkumu serbest bıraktı

Filistin Hükümeti, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı münasebetiyle belirli şartlara uygun mahkumları affetme geleneğini sürdürerek, dün (10 Temmuz Çarşamba) 116 mahkumu serbest bıraktı.

Ramazan münasebetiyle bırakılanlar arasında nihai olarak serbest bırakılanlar, ev izni verilenler ve şartlı izin verilenler olduğu bildirildi.

Serbest bırakılan mahkumların listesinin Adalet Bakanlığı başkanlığında Filistin yargısının, askeri ve sivil savcılığın, Cezaevleri ve Islah Merkezleri Müdürlüğü’nün ve İçişleri Bakanlığı’na bağlı güvenlik birimlerinin katılımıyla oluşturulan komite tarafından belirlendiği ifade edildi.

Filistin Adalet Bakanı Ataullah Ebu’s-Sebh, iyi hal gözetilerek serbest bırakmanın mahkumlara yönelik ıslah politikası çerçevesinde gerçekleştiğini söyleyerek, serbest bırakılan mahkumlardan işledikleri suçlardan gerçek anlamda tevbe etmelerini ve pişmanlık duymalarını, yeniden kötü yollara dönmemelerini istedi.

Hükümetin bu tür uygulamalarla toplumun üzerindeki yükü hafifletmek istediğini ifade eden Ebu’s-Sebh, bazı mahkumların cezaevinde pişman olduklarının ve iyi hallerinin tespit edildiğini ve hükümet olarak bu tür mahkumların insani durumlarını göz önüne almaları gerektiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2023 (40) içerik yüklenmiştir.