Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Gazze’deki Gösteride Binlerce Filistinli Abbas’ın İstifasını İstedi

Gazze kentinde dün (24 Şubat Pazar) öğle saatlerinde gösteri yapan binlerce Filistinli, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın istifasını istedi.

Filistin tv muhabiri, göstericilerin Abbas aleyhinde sloganlar attıklarını ve Gazze Şeridi’ne yönelik cinayetleri protesto ettiklerini söyledi.

Göstericilerin “Gazze ve Batı Yaka kardeştir. Defol git ey Abbas!”, “Ey Hamdallah, ey Abbas! İnsanların ekmeği ve insanların güvenliği esastır” şeklinde sloganlar attıkları kaydedildi.

Protesto gösterisini düzenleyen Halk Hareketi üyesi Ziyad Ebu Taha, göstericilerin Filistin Kurtuluş Örgütü’nün yeniden yapılandırılmasını istediğini bildirdi.

Ebu Taha, protesto gösterisinin amacının Filistin Kurtuluş Örgütü’nün ya da Filistin Yönetimi’nin meşruiyetine darbe vurmak olmadığını ifade etti.

Filistin davasının kaybolmak üzere ve Mescid-i Aksa’nın zaman ve mekan bakımından bölünme tehlikesiyle karşı karşıya olduğuna dikkat çeken Ebu Taha, göstericiler adına konuşarak özgür ve şeffaf seçim yapılması çağrısında bulundu.

Ebu Taha ayrıca şehit ve esir ailelerinin kesilen maaşlarının yeniden bağlanmasını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Temmuz 2024 (23) içerik yüklenmiştir.