FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’deki şehidlerin Abdurrahman Ebu Celale ve Yasir Et-Turabeyn olduğu açıklandı

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları ve Nasır Salahuddin Tugayları mücahitlerinden ikisi bu sabah (22 Ekim Pazartesi) Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Hanun beldesinin kuzeyinde sınırdan içeriye sızan Siyonist işgal güçlerine karşı koyarken şehit oldu.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı sözcüsü Dr. Eşref El-Kudra, Siyonist işgal güçlerine karşı koyarken hava saldırısında hayatını kaybeden direnişçilerin Abdurrahman Ebu Celale ve Yasir Et-Turabeyn olduğunu açıkladı.

Bu arada Filistin hastane kaynakları, Siyonist işgal ordusuna ait savaş uçaklarının Gazze Şeridi’nin kuzeyinde Beyt Hanun beldesinin kuzeyinde bulunan Ziraat Okulu yakınlarında bir grup vatandaşı hedef alması sonucu beş Filistinlinin yaralandığını bildirdi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, komutanlarından 26 yaşındaki Abdurrahman Ebu Celale’nin işgal ordusunun bir grup vatandaşı hedef alan hava saldırısında şehit olduğunu duyurdu. Direniş Komiteleri’nin askeri kanadı Nasır Salahuddin Tugayları da aynı saldırıda komutanlarından Yasir Et-Turabeyn’in şehit olduğunu ilan etti.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.