FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’deki tıbbi imkansızlıklar krizi tırmanıyor

Gazze’de hastane kaynakları bölge hastanelerinde ve eczanelerinde ilaç ve tıbbi malzeme sıkıntısı konusunda uyarıda bulundu.

PRESSTV’nin haberine göre Gazze’de hastane kaynakları Siyonist rejim İsrail’in Gazze şeridine yönelik saldırılarında yaralanan insanların yüzünden bölgede ilaç ve tıbbi imkanlar sıkıntısının baş gösterdiğini belirtti.

Gazze’de sağlık hizmetleri yetkilileri uluslararası camiadan bölgeye tıbbi yardım gönderilmesi ve kuşatmanın kaldırılması için derhal harekete geçmelerini istedi.

Öte yandan Gazze’de Filistin sağlık Bakanı yardımcısı Yusuf Eburiş de yaptığı açıklamada, bölgede artan mülteci sayısı yüzünden sindirim sistemi hastalıklarının, bölgeyi ciddi bir insani facia ile karşı karşıya bıraktığını belirtti.

Bu arada Filistinli sıhhiyeler ve sağlık çalışanlarının de Siyonist rejim ordusu tarafından sürekli hedef alındıklarını belirterek, katil rejimle mücadelenin devam etmesini vurguladı.

Korsan İsrail insanlık dışı uygulamalarının devamında Gazze şeridine uzanan sınır güzergahlarını kapatarak, bölgeye gıda maddesi ve ilaç gibi insani yardımların ulaşmasını engelliyor

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.