FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazzeli çocuklar Han Yunus semalarını rengarenk uçurtmalarla süsledi

Japonya’yı vuran ve binlerce kişinin ölümüne yol açan tsunami felaketinin üzerinden iki yıl geçmesi münasebetiyle Filistinli yüzlerce çocuk Gazze Şeridi’nin güneyinde uçurttukları uçurtmalarla Japon çocuklarına dostluk mesajı gönderdi.

Filistin ve Japonya bayrakları şeklinde yaptıkları uçurtmalarının üzerine “Ümit Uçurtmaları” yazan Filistinli çocuklar, Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA) tarafından Gazze Şeridi’nin güneyinde düzenlenen uçurtma festivalinde Han Yunus kenti semalarını rengarenk uçurtmalarla süsledi.

Bu yıl ikincisi yapılan uçurtma festivalinin Han Yunus’ta Japonya tarafından yaptırılan sağlık merkezi binasının önünde gerçekleştirildiği ve festivale katılan çocukların ve ailelerinin Japonya’da meydana gelen tsunami felaketinde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunduğu bildirildi.

Uçurtma festivalinde konuşan Filistinli kız öğrenci Nisam Ferhat, festivalin Filistinli öğrencilerin kalkınmada örnek gördükleri Japon halkına yönelik saygı ve takdir duygularının ifadesi olduğunu söyledi.

UNRWA Gazze Şeridi Direktörü Robert Turner de yaptığı konuşmada, kendi acılarına rağmen başkalarının acılarını da paylaşan Gazze halkına teşekkür etti.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Aralık 2022 (25) içerik yüklenmiştir.