FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazzeli çocuklardan Pakistanlı kardeşlerine yardım

Gazze’deki bazı hayır kurumlarıyla çocuk haklarıyla ilgilenen dernekler, Pakistan’daki sellerden etkilenen çocuklar için yardım kampanyası başlattı.

Kampanyanın duyurulması için dün (05 Eylül Pazar) Gazze’de düzenlenen basın toplantısına katılan girişimcilerden Nur En-Nemnem adındaki Filistinli çocuk şöyle dedi: “Gazzeli çocuklar olarak barbar ve vahşi savaşlarla zalim kuşatmanın ağır faturasını yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Bu olumsuz süreç çocukluğumuzu elimizden alıp götürdü. Şimdi bizler duygu olarak büyükler gibi olmaya başladık. Sellerin vurduğu Pakistan’da masum çocukların başına gelen felaketler bizi derinden üzmüştür. Filistinli çocuklar olarak bizler kendimizi bu çocuklara yakın hissediyoruz.”

Yaşanan ambargo ve kapatılan sınır kapıları nedeniyle Gazzeli çocukların Pakistan’daki kardeşlerine yardım elini uzatamamanın hüznünü yaşadıklarını söyleyen Nur sözlerini şöyle sürdürdü: “Siyonist işgal yönetimi devasa ve barbar gücüyle bizi toprağımızdan atamadı, atamaz da. Filistin vatanımızı özgürleştirecek ve bütün dünyayı aydınlatacağız.”

Diğer taraftan Gazze’deki Çocuk Hakları Derneği Başkanı İtimat Tarşavi de yaptığı açıklamada, Pakistanlı çocuklara yardım fikrinin çocuklardan geldiğini belirterek, başka derneklerle birlikte bu kampanyayı Ramazan bayramına kadar sürdüreceklerini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.