FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazzeli iki esir 24 yıldır zindanda

Filistinli Esirler konusunda araştırmalarıyla tanınan Abdunnasır Feravine, Siyonist işgal zindanlarındaki Esirler Hareketi’nin kurucularından Abdurrahman el-Kik’in bugün itibariyle zindanlarda geçirdiği esaret süresinin 23 yılı bitirip 24. yılına girmiş olacağını söyledi.

Feravine bugün (18 Aralık Cuma) yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Siyonist zindanlarda bulunan el-Kik (46) 18 Aralık 1986 yılında tutuklandı. İşgale karşı direndiği suçlamasıyla ömür boyu hapse mahkûm oldu. 18 Aralık itibariyle ömrünün yarısını zindanlarda geçirmiş oluyor. Gazze’nin Rafah kentinden olan Kik bekârdır.”

Esirlerin pirlerinden sayılan Halid Mutavi’ Müslim el-Cuaydi’nin (44) de aynen el-Kik gibi birkaç gün sonra esaretin 24. yılına gireceğini belirten Feravine, “O da 24 Aralık 1986 yılında tutuklanmış, İslamî Cihad Hareketine mensup olmak ve işgale direnmek suçlamasıyla ömür boyu hapse mahkûm edilmişti. Gazze’nin Rafah mülteci kampından ve bekâr olan Cuaydi’nin bu şekilde zindanlarda geçirdiği ömür, dışarıda geçirdiği ömrü geçmiş oluyor” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (18) içerik yüklenmiştir.