AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

Gazzeli umreciler Mısır’daki olaylar nedeniyle Suudi Arabistan’dan dönemiyor

Filistin Vakıflar ve Dini İşler Bakanı İsmail Rıdvan, Mısır’daki olaylar nedeniyle Suudi Arabistan’dan dönenmeyen Filistinli umrecilerden 65 yaşındaki Atiyye Şehhade Ed-Dağme’nin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Rıdvan, Ed-Dağme’nin umre ibadetini eda ettikten sonra Gazze’ye dönemeyen ve yaklaşık bir haftadır Suudi Arabistan’da evlerine dönmeyi bekleyen 1819 Filistinli umreciyle birlikte olduğunu ve aniden rahatsızlanarak vefat ettiğini söyledi.

Umreye gittikleri Suudi Arabistan’da kalan ve Mısır’da yaşanan gelişmeler nedeniyle Gazze Şeridi’ne dönemeyen umrecilerin büyük bir kısmının otellerinde kalmaya devam ettiklerini bildiren Rıdvan, bazılarının ise Suudi Arabistan’daki akrabalarının yanına gittiğini ifade etti. Bakan Rıdvan, Gazze’ye dönemeyen umrecilerden çoğunun zor durumda olduğunu belirtti.

Vakıflar ve Dini İşler Bakanlığı’ndan bir heyetle birlikte halen Suudi Arabistan’ı ziyaret etmekte olan Rıdvan, Suudi Arabistan’dan dönemeyen Gazzeli umrecilerin ihtiyaçlarının karşılanması için yetkililerle görüşmelerinin sürdüğünü açıkladı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.