FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’nin aç bırakılması insanlığın büyük sınavıdır

Filistin Hükümeti Ziraat Bakanı Dr. Muhammed Ramazan el-Ağa Dünya Gıda Günü münasebetiyle dün (18 Ekim Pazar) yaptığı açıklamada, üç yıldır barbar bir kuşatma altında tutulan Gazze’de Filistin hükümetinin vatandaşlarına daha iyi hizmet sunmak için büyük bir fedakârlık gösterdiğini ve tarım sektörüne de çok önem verdiğini ifade etti.

Ziraat Bakanı Ağa, yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti: “Filistin hükümeti, Gazze’deki vatandaşlarına bir lokma ekmek sunmak için temelde ziraat sektörüyle gıda sektörünü fazlasıyla destekledi. Hükümet bu yolla son savaşta büyük yıkım yaşayan Gazze halkını desteklemek istiyor.”

“Batı Yaka’da olduğu kadar Gazze’de de Filistin halkına gıda temin etmek için yoğun çaba harcayan ve bunun için düşmanla temasta ön safta yer alan kesim kuşkusuz tarımla uğraşan kesimdir” diyen Ağa, işgal güçleri tarafından uygulanan bütün baskılara rağmen bu kesimin çabalarını sürdürdüğünü ifade etti.

Siyonist işgal yönetiminin gözetiminde kuşatmanın devam etmesinin, ırkçı ayırım duvarının inşa edilmesinin, tarım arazilerinin gasp edilmesinin veya tarım ürünlerinin gaspçı Yahudi yerleşimcilerce telef edilmesinin tarım gelirlerini önemli ölçüde azalttığına ve dolayısıyla gıda ihtiyacını daha da artırdığına dikkat çeken Ağa, işgal yönetiminin tüm bu insanlık dışı uygulamalarla, ataları gibi işgale boyun eğmeyen Filistinli çocukları, yaşlıları ve kadınları açlığa mahkûm etmek istediğini söyledi.

Dünyadaki ilgili kurum ve kuruluşlara seslenen Ağa, altmış yıldır her türlü zulme, baskıya, soykırıma ve katliama maruz kalan Filistin halkının sıkıntılarına eğilmelerini isteyerek, üç yıldır kuşatma altında bulunan Gazze’nin kendileri için büyük bir sınama teşkil ettiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2021 (45) içerik yüklenmiştir.