FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’nin Cuhr Ed-Diyk bölgesinde sınıra yaklaşan İsrail timi geri püskürtüldü

Gazze Şeridi’nin orta kesiminde bu sabah (7 Nisan Pazartesi) işgal ordusuna ait bir buldozeri hedef alan patlamada bir işgal askerinin yaralandığı bildirildi.

Kaynaklara göre, işgal ordusuna ait bir buldozer bu sabah Gazze Şeridi’nin orta kesiminde “Cuhr Ed-Diyk” beldesinin doğusunda Filistinli vatandaşların arazisine girdi. Buldozerin dikenli tellerin dışındaki bölgede arazi tesviyesi yapmaya başladığını kaydeden görgü tanıkları, bu sırada arazinin kenarına yerleştirilen bombanın şiddetle patladığını söyledi.

Patlamanın ardından buldozerin durduğunu ve olay yerine ambulans ile birlikte çok sayıda işgal askerinin geldiğini bildiren görgü tanıkları, işgal askerlerinin saldırıya hedef olan buldozere ulaşarak yaralı askeri alıp götürdüklerini ifade etti.

Aynı bölgede birkaç gün önce de işgal güçlerine ait büyük bir kazıcının saldırıya hedef olduğu fakat işgal güçlerinin saldırıda ölen veya yaralanan olmadığını iddia ettiği belirtildi.

İşgal kaynakları ise, bu sabah Gazze Şeridi’nin orta kesiminde toprağa yerleştirilmiş bir bomba ortaya çıkarıldığını ve bombanın işgal askerlerince patlatıldığını ileri sürdü.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.