FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’nin doğusuna sızma girişimi engellendi

Filistin direniş güçleri dün gece (18 Şubat Perşembe) Gazze’nin doğu kesimine sızmaya çalışan Siyonist birliğe karşı koyarak geri çekilmesini sağladı.

“Siyonist işgal ordusuna bağlı bir birlik 4 zırhlı araç ve üç buldozerle dün gece Gazze’nin Zeytun bölgesine sızdı. Buna paralel olarak yine buldozerler eşliğinde bir birlik iki zırhlı araçla el-Meğazi mülteci kampının doğusuna sızarken, başka bir birlik de bir kaç ciple Bureyc mülteci kampının doğusundan yaklaşık 200 metre içeri girdi.”

El-Meğazi’ye giren işgal birliğinin, direniş mücahitlerinin karşı koyup araçlardan birini hedef almaları ve açılan ateş sonucu işgal askerlerinden birinin yaralanmasının ardından bölgeden çekildiği belirtilirken, gün boyu girip çıkan işgal buldozerlerinin de el-Meğazi’de üç evi yıktığı ifade edildi.

El-Meğazi Belediye Başkanı Muhammed en-Neccar da konuya ilişkin yaptığı açıklamada, işgal ordusuna bağlı bir birliğin bölgeye girip, yoğun ateş altında tarım arazilerini tahrip ettiğini ve üç evi de tamamıyla yıktığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.