FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’nin doğusunda siyonist sızma girişimi engellendi

Siyonist işgal ordusuna bağlı bir birliğin bugün (14 Mayıs Cumartesi) sabah erken saatlerde Gazze’nin doğu kesimine sızma girişimini fark eden direniş mücahitlerinin işgal askerlerine karşı koyup çatıştıkları belirtildi.

Bölgeye sızmaya çalışan işgal askerlerine direniş mücahitlerinin karşılık vermesi üzerine işgal askerlerin yardımına takviye gücün geldi ve şiddetli çatışmalar yaşandı.

Olayı doğrulayan işgal ordusu ise, işgal askerlerinin bulunduğu noktaya doğru Filistinli bir direnişçinin yaklaştığının fark edilmesi üzerine işgal askerlerinin ateş açtığını, buna karşılık direnişçinin de karşılık verdiğini ve çatışma sonucunda direnişçinin öldüğünü veya yaralandığını iddia etti.

Filistin hastane kaynakları işgal ordusunun çatışmada Filistinli direniş mücahitlerinden birinin şehit olduğu veya yaralandığı konusundaki haberini doğrulamazken, çatışmanın ardından işgal askerlerinin geri çekildiği ifade edildi.
Diğer taraftan işgal askerlerinin Beyt Hanun’da Filistinli gençlere ateş açması sonucu yirmi yaşındaki Muhammed Ebu Redde adındaki bir gencin yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2022 (37) içerik yüklenmiştir.