FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’nin üç düşmanı: İsrail, Mısır ve El-Fetih

Siyonist işgal devletinin 27 Aralık 2008 yılında Gazze’ye karşı başlattığı üç haftalık barbar savaşta 1500’den fazla kişi şehit oldu, binlerce kişi yaralandı ve on binlerce kişi de evsiz kaldı. Birçok cami, okul ve resmi binanın yanı sıra binlerce ev de yerle bir edildi.

Birçok ülke de Siyonist işgal devletinin yanında doğrudan veya dolaylı yollardan savaşa katıldı. Olup bitene Arap ve İslam ülkelerinin çoğu seyirci kalırken, Gazze’nin komşusu olan Mısırlı kardeşleri de sınırları kapattı, buradan yaralanan insanlara ilaç ulaşmasını engelledi.

Siyonist işgal devleti şu günlerde yeni bir saldırıdan bahsediyor. Önceki savaşın izleri daha silinmeden, Gazze’yi tamamıyla yıkmak, ayakta kalabilen binaları yok etmek ve daha önceki savaşta yok edemediği direnişi tamamıyla tasfiye etmek için daha kapsamlı, daha barbar, daha vahşi ve daha ağır bir savaştan bahsediyor.

Siyonistler Gazze’ye ve Gazze’yi Gazze yapan direnişe karşı bu tehditlerini sürdürürken, kardeş(!) Mısır da kendi askerlerinin mermileriyle öldürülen askeri bahane ederek Hamas’ın katili teslim etmemesi durumunda Gazze’ye karşı askeri bir operasyon yapma tehdidinde bulunuyor.

İş bununla da kalmıyor. Fetih hareketi de Gazze’yi yeniden ele geçirmekten bahsediyor. Gazze’nin seçim veya barışçı yollarla değil sadece askeri yollarla geri alınabileceğinden söz ediyor.

İşin garip yanı Gazze’ye yönelik tehditlerin aynı anda hem Siyonistlerden, hem Mısır’dan hem de Fetih’ten gelmiş olmasıdır.

Şimdiye kadar onlarca askeri ve vatandaşı Siyonistler tarafından öldürülmesine rağmen Mısır Hamas’a karşı takındığı tutumu Siyonistlere takınmamış ve askeri operasyondan asla bahsetmemiştir.

Dolayısıyla Gazze şu anda sadece Siyonist cephede savaşmıyor. İki cephe daha var; Mısır ve Fetih cephesi. Açıkçası bu cepheler daha kötü ve daha karanlık görünüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.