FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’ye gemi filosu ile yardım gelecek

Kuşatmayı Kırmak ve Gelen Heyetleri Karşılamak İçin Hükümet Komisyonu Gazze üzerindeki kuşatmayı kırmak için Mart’ın sonunda büyük bir gemi filosunun Yunanistan’dan Gazze’ye hareket edeceğini duyurdu.

Komisyon devamla, birçok Avrupa ülkesinden şimdiye kadar 20 geminin iştirak edeceğinin netleştiğini ve bu sayının o tarihe kadar artmasının beklendiğini belirtti.

Hükümet Komisyonu konuya ilişkin dün (24 Ocak Pazar) yazılı bir açıklama yaptı. “Gazze ile dayanışma için yola çıkacak filodaki gemiler beraberlerinde Gazze’nin mazlum ve muhtaç insanları için ilaç, gıda, tıbbı cihazlarların yanında işgal ordusunun son savaşta yerle bir ettiği yıkıma dikkat çekmek için de sembolik olarak çimento, demir ve inşaat malzemesini getirecek”.

Gemilerin büyük bir kısmının Türkiye ve Yunanistan’dan olacağını bunun yanında İsviçre, İtalya ve daha birçok Avrupa ülkesinden de katılımın olacağını belirten Hükümet Komisyonu, Filistin halkına destek veren dernek ve vakıfların bu filoya gözcülük edeceğini ifade etti.

Filoya Avrupa’dan birçok parlamenterin de iştirak edeceğini belirten Hükümet Komisyonu, filoyu hazırlayanlara müteşekkir olduklarını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.