FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’ye kuşatmayı kırmak için geldik

Gazze’yi ziyaret eden Arap Parlamentolar Birliği’ne bağlı parlamenter heyetin içinde yer alan Lübnan milletvekili İmad el-Hut Gazze’ye, kuşatma altındaki Filistin halkına “işgale karşı direnişinizde yalnız değilsiniz” demeye geldiklerini belirterek, heyetin yaptığı ziyaretin Filistin konusundaki sorumluluğun bir yansıması olduğunu söyledi.

El-Hut, dün (15 Şubat Pazartesi) öğleden sonra Gazze’ye giriş yaptıktan sonra el-Quds televizyonuna yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Arap halkı hâlâ Filistin davasını birinci davası olarak görüyor. Onun için de Gazze kuşatmasının derhal kaldırılmasını istiyor.”

Filistin halkının iç barışı sağlayıp birlik olmasının gerekli olduğuna dikkat çeken el-Hut açıklamasını şöyle sürdürdü: “İşgale karşı duran Filistin halkını bir bütün olarak görmek istiyoruz. Aynı şekilde kardeşler arasında da barışın tesis edildiğini görmek istiyoruz. Birlik, Filistin davasına kesinlikle fayda sağlayacaktır. Biz de Filistin’e karşı sorumluluğumuzu yerine getirmeye çalışıyoruz, bu konuda başarılı olmayı umuyoruz.”

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (18) içerik yüklenmiştir.