FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’ye saldırılar sürerse durum değişecektir

Filistin İçişleri Bakanlığı, Gazze’ye karşı sürdürülen saldırıların aynı şekilde devam etmesi halinde bölgedeki durumun kesinlikle değişeceğini bildirdi.

Filistin İçişleri Bakanlığı daha önce yaptığı açıklamada, Gazze’den 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarına atılan füzelerin durması konusunda direniş gruplarının vardığı uzlaşıyı koruyacağını duyurmuştu.

İçişleri Bakanlığı sözcüsü İhab El-Ğasin bugün (15 Ocak Cumartesi) yaptığı basın açıklamasında şunları ifade etti: “Siyonist işgal ordusu Gazze’ye karşı saldırılarına devam ederse, şimdiki durum mutlaka değişecektir. Çünkü direniş, Filistin halkının meşru bir savunma hakkıdır ve bundan asla taviz vermeyecektir. Filistin halkı hakkını ve toprağını ancak bu yolla tekrar geri alabilecektir.”

El-Ğasin, İçişleri Bakanlığı’nın şu anda mevcut uzlaşıyı koruma ve direnişin mevzilerini güçlendirme görevini üstlendiğini de belirtti.

Mısır rejimi, birkaç gün önce Gazze hükümetine ve Hamas Hareketi’ne, Gazze’den füze atılmaya devam edilmesi halinde Gazze’ye yeni bir saldırının yapılacağına dair işgal rejiminden gelen mesajı iletmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.