FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’ye savaşı andırır saldırılar düzenlendi, 2 yaralı

Siyonist işgal ordusunun dün gece (20 Aralık Pazartesi) geç saatlerde Gazze’nin kuzey ve güney kesiminde başta İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugaylarının bazı askeri noktaları olmak üzere birkaç hedefi bombalaması sonucu yaralananların olduğu belirtildi.

Dünkü saldırılarla ilgili olarak verilen bilgide, işgal uçakların Han Yunus’un batısında bulunan El-Kadisiye bölgesinde Kassam Tugaylarına ait bir askeri noktayı bombalaması sonucu iki mücahidin yaralandığını ve yaralıların hastaneye kaldırıldığını ifade etti.

Bu saldırının hemen ardından işgal uçaklarının bu kez Han Yunus ve Rafah arasında bulunan Kerem Ebu Ma’mar bölgesinde şehid Macid Ma’mar’ın evini bombaladıklarını, bombalamada can kaybı olmazken evin tamamıyla yerle bir olduğunu söylendi.

Bu saldırılarla yetinmeyen işgal uçakları Gazze’nin kuzeyindeki Şeyma bölgesiyle Ebu Safiyye bölgelerini de bombaladı. Buralardaki saldırılarda can kaybı olmazken, işgal uçakları bu kez Han Yunus’un batısındaki El-Muharrerat bölgesinde bir peynir fabrikasını bombaladı. Saldırıda yaralı olup olmadığını öğrenmek için olay yerine sağlık ekiplerinin geldiği belirtildi.

Siyonist işgal uçakları evvelki gece yine Gazze’nin orta bölgesine saldırmış, saldırıda beş direniş mücahidi şehit olmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Temmuz 2021 (21) içerik yüklenmiştir.