FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’ye sızma girişimi engellendi

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’nin askeri kanadı durumundaki Şehit Ebu Ali Mustafa Tugayları, dün akşam (30 Kasım Pazartesi) Gazze’nin doğu ve kuzey kesimine girmeye çalışan işgal güçlerine atılan füzelerin sorumluluğunu üstlendi.

Şehit Ebu Ali Mustafa Tugayları dünkü operasyonla ilgili askeri bir bildiri yayınladı. Hareket işgal ordusunun el-Vad bölgesinde bulunan Cibaliya’nın doğu tarafına girip bölgeyi top ateşine tutmasına kendisine bağlı mücahitlerin füze ve havan toplarıyla karşılık verdiğini ifade etti.

Bu operasyonun ardından Gazze’nin doğu kesimindeki Nahil Uz bölgesine de sızmaya çalışan işgal güçlerine de karşılık verdiklerini belirten Ebu Ali Mustafa Tugayları, direniş seçeneğine bağlılıklarının sürdürdüklerini ve Filistin halkına karşı yapılan bütün tecavüzlere karşı koymaya hazır olduklarını kaydetti.

İşgal ordusu son zamanlarda, bölgede olup bitenleri öğrenmek, direniş mücahitlerinin hareketlerini takip etmek ve askerlerinin moralini yükseltmek için Gazze’nin sınır bölgelerine sınırlı bir şekilde operasyonlar yapıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.