FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’ye yatırım için her türlü kolaylığı gösteririz

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Gazze’nin her türlü yatırımdan yoksun olduğunu belirterek, hükümetinin burada yapılacak yatırımlar için her türlü kolaylığı sağlamaya hazır olduğunu belirtti.

Başbakan Heniyye bu açıklamalarını dün (16 Kasım Pazartesi) Maliye Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ziyad Zaza, Başbakanlık genel sekreteri Muhammed İvad, Toprak Bakanı Faris Ebu Ma’mar, hükümet sözcüsü Hasan Ebu Haşiş ile birlikte Mısır’dan gelen iş adamlarıyla gerçekleştirdiği toplantıda yaptı.

Mısırlı iş adamları heyetinin Gazze’ye gelmesinden büyük bir memnuniyet duyduklarını belirten Heniyye, Gazze’de yatırım yapmak isteyenlere güvenlik, idari ve hukuki her türlü kolaylığı sağlamaya hazır olduklarını ifade etti.

Temel ihtiyaç olarak Gazze’ye girecek her türlü malzemeyi bir kazanım olarak addettiklerini belirten Heniyye, Gazze bölgesinin Mısırlı kardeşlerinin desteğine ihtiyacı olduğunu sözlerine ekledi.

Gazze’nin bir kanton değil, vatanın bir parçası olduğunu belirten Heniyye, “İç barışı sağlamanın dışında bir seçeneğimiz yok. Mısırlı Bakan Ömer Süleyman ve ekibinin selametle limana çıkmalarını samimiyetle istiyoruz” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (3) içerik yüklenmiştir.