FilistinHaberlerOrtadoğu

Geçtiğimiz ay 8 Filistinli şehid oldu

Siyonist işgal güçleri son günlerde Filistinlilere ve kutsal mekanlara yönelik saldırılarını artırırken, Yahudi yerleşim birimi inşası yoluyla toprak gaspına ve Yahudileştirme faaliyetlerine de hız verdi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) aylık yayınladığı raporunda, Siyonist işgal güçlerinin geçen ay Batı Yaka ve Gazze’de sekiz Filistin vatandaşını öldürdüğünü açıkladı.

Siyonist işgal güçlerinin Batı Yaka’da Abbas milisleriyle yapılan güvenlik koordinasyonuna rağmen baskınlarını sürdürdüğüne işaret eden Hamas, işgal güçlerinin bir ay boyunca Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinden 114 Filistinliyi de tutukladığını bildirdi.

Mahmut Abbas’a bağlı milis güçlerinin direnişçileri hedef alan operasyonlarda işgal güçlerine yardım ettiğine dikkat çeken Hamas, Abbas milislerinin Batı Yaka’da direnişin kökünü kazımak için başta Hamas üyeleri olmak üzere direniş taraftarlarını hedef almaya devam ettiğini söyledi.

Abbas milislerinin geçen ay Hamas üyesi 208 Filistinliyi kaçırdığına ve bu sayının işgal güçleri tarafından kaçırılan Filistinli sayısının yaklaşık iki katı olduğuna dikkat çeken Hamas, Fetih yönetiminin geçen ay kaçırdığı Hamas üyesi sayısının bir önceki aya göre de artış gösterdiğini belirtti.

Ramallah yönetiminin Hamas üyelerini yargılamak üzere sahte askeri mahkemeler kurarak anayasaya aykırı davrandığını bildiren Hamas, sivil mahkemelerin gözaltında tutulan Hamas üyelerinin salıverilmesi yönündeki kararlarından bazılarının da milis güçlerince keyfi olarak uygulanmadığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2022 (7) içerik yüklenmiştir.