HaberlerİranOrtadoğu

Gelecek dönem ilahi ve inkîlabı düşünceler dönemidir

İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, sultacı güçlerin, muhtelif alanlarda içine girdikleri sorunlardan çıkmak amacıyla İran’dan yardım istediklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İslami İran akademisyenler merkezi üyelerini kabulünde, dünya halklarının yeni çıkış yolları aradıklarını belirterek, ” günümüzde, emperyalist güçler, dünyanın muhtelif bölgelerinde muhtelif sorunlarla karşıya kalmışlardır ve bu sorunlardan kurtulmak amacıyla İran’dan yadım istemektedirler. Çünkü, bundan başka çareleri de kalmamıştır” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, gelecek dönemin, ilahi ve inkılabı düşünceler dönemi olduğunu belirterek, “emperyalizmin sonunun geldiği muhtelif alanlarda görülmektedir. Çünkü, emperyalizm siyasetlerini uygulamak amacıyla baskı ve tehdit siyasetleri izlemektedir dedi.

Batı dünyasının, İran halkının ilerleme ve kalkınmasının önüne geçmek amacıyla yoğun bir çaba gösterdiğini belirten cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İslam inkılabının yolu kalıcıdır, çünkü emperyalizmin bütün komplolarını etkisiz hale getirmek istemektedir diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İran halkının, inançlı kararlı ve dik duruşuna işaretle de, bu gün İran halkı, imanı ve dirayetiyle uluslar arası bir çok alanda önemli başarılar sağlamıştır hatırlatmasında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (74) içerik yüklenmiştir.