FilistinHaberlerOrtadoğu

Gelecek savaş Mescid-i Aksa üzerine olacak

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Lübnan’daki siyasi sorumlusu Ali Bereke, Filistin’i ve Mescid-i Aksa’yı Siyonist işgalcilerin elinden kurtarmanın tek yolunun müzakereler değil, cihad ve direniş olduğunu söyledi.

Bereke, dün (8 Ağustos Pazar) Lübnan-Filistin sınırındaki Marunu’r-Ra’s köyünde düzenlenen “Aksa’ya yürüyüş” etkinliğinde yaptığı konuşmada, “Müzakereler bize Mescid-i Aksa’yı kazandırmayacak. Filistin’in tümünü bize geri getirmeyecek. Bilakis Mescid-i Aksa’nın sırtına vurulan bir hançer olacak ve Siyonist işgalcinin cinayetlerini örtecek. Müzakerelerden sadece Siyonist işgalci yararlanıyor” dedi.

İşgal altındaki Filistin toprakları ile Lübnan arasındaki sınırda yapılan “Aksa yürüyüşü”nün düşmana verilen “Müslümanlar Kudüs’ün Yahudileştirilmesine sessiz kalmayacak” mesajı olduğunu ifade eden Bereke, gelecek savaşın Mescid-i Aksa üzerine olacağını söyledi.

Arap ve İslam ülkeleri halklarını Mescid-i Aksa’ya yürüyüş için yola çıkmaya davet eden Bereke, “Mescid-i Aksa’ya barış yürüyüşü yapın demiyorum. Çünkü bu Mescid-i Aksa’yı özgürleştirmez. Mescid-i Aksa’yı ancak direniş seçeneği özgürlüğüne kavuşturabilir” şeklinde konuştu.

Aksa’ya Destek Heyeti, Filistin Alimleri Birliği ve Kudüs Kültür Derneği’nin organizasyonuyla Marunu’r-Ra’s köyünde gerçekleştirilen “Aksa’ya yürüyüş” etkinliğine Lübnan’ın çeşitli bölgelerinden ve Filistin mülteci kamplarından gelen yüzlerce Filistinli ve Lübnanlı katıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.