BilimselHaberlerİranOrtadoğu

Gelecek yıl yeni uydular fırlatılacak

Barışçıl nükleer teknolojisinde İran yarı sanayi aşamasından tam sanayi aşamasına geçtiğini ve nükleer santrallerin inşasında ilerleme kaydettiğini ifade eden İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı, gelecek yıl yeni uydular uzaya fırlatılacağının haberini verdi.

İslami Devrimi’nin 30. Yıldönümü kutlamaları çerçevesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Perviz Davudi, İran İslam Cumhuriyeti büyük bir değişikliğin eşiğine geldiğini ve gelecek yıl herkes bunu şahit olacağını söyledi.

Barışçıl nükleer teknolojisinde İran yarı sanayi aşamasından tam sanayi aşamasına geçtiğini ve nükleer santrallerin inşasında ilerleme kaydettiğini ifade eden İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Perviz Davudi, İran’lı bilimadamları tarafından başarıyla uzaya fırlatılan “Ümit” uydusuna işaretle, gelecek yıl yeni uydular uzaya fırlatılacağının haberini verdi.

Davudi, uzay bilimleri alanına İran büyük ilerlemeler sağladığını ve bu teknolojiyi sahip olan yedi veya sekiz ülke arasında yer aldığının altını çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.